SÜDGE Eğitimi Nerelerde Veriliyor? Sürücü Davranışlarını Geliştirme eğitimi nerede verilir? Alkol nedeniyle ehliyetine el konulan sürücülerin alması gereken SÜDGE eğitimini kim verir? SÜDGE eğitimi için nereye başvurabilirim?

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 48/5 Maddesinin, 4785 sayılı Kanunla değişik 5.fıkrasına dayanılarak Sağlık Bakanlığınca hazırlanan ve 14.09.2004 tarih ve 25583 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Sürücü Davranışlarını Geliştirme Yönetmeliği” gereğince, 2(İki) kez alkollü olarak araç kullanmaktan dolayı hakkında işlem yapılan kişiler “Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi”’ne tabi tutulurlar.

SÜDGE sürücülerin ehliyetlerini geri almaları için katılması ve başarılı olarak tamamlaması zorunlu bir eğitimdir.

         İlgili Kanun ve Yönetmelik gereği ehliyeti  2 yıllığına  geri alınanlar, ehliyeti geri alınma tarihinden itibaren 1. yılı tamamladıktan sonra eğitime başvurabilir.

SÜDGE Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimin Her İlde İl Sağlık Müdürlüklerinin Halk Sağlığı Başkanlıkları tarafından verilmektedir.

By Südge

Bir Gazeteciden Daha Fazlası...!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kingroyal.org kingroyal meritking madridbet giriş kingroyal giriş meritkingadres.com madridbet href="https://www.yildizelinakliyat.com/sultangazi-evden-eve-nakliyat/" rel="dofollow">sultangazi evden eve nakliyat bayrampaşa evden eve nakliyat esenyurt evden eve nakliyat bagcilar evden eve nakliyat