Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi (SÜDGE) faaliyetlerine başlandığı bildirildi

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi (SÜDGE) faaliyetlerine başlandığı bildirildi. Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, alkollü olarak araç kullanmaktan dolayı hakkında iki kez işlem yapılan kişilerin Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi’ne tabi tutulacaklarını belirtildi. Açıklamada, katılımcıları ehliyetlerini geri almaları için eğitimlerini başarılı olarak tamamlamalarının zorunlu olduğuna dikkat çekildi. Yozgat’ta eğitimlerin 16 Ocak tarihinden itibaren başlayacağına vurgu yapılan açıklamada, eğitimin ilk etabındaki bir aylık periyotta katılımcılara psikolojik, fizik ve psikiyatrik muayene ve testler uygulanacağı ifade edildi.

Eğitimin amacının alkollü iken araç kullanmama konusunda tutum ve davranış değişikliği kazandırmak olduğunun altı çizilen açıklamada, ‘SÜDGE; Alkollü iken araç kullanımı nedeni ile ikinci defa geçici olarak sürücü belgeleri alınan sürücülere verilmektedir. İlgili Kanun ve Yönetmelik gereği ehliyeti 2 yıllığına geri alınanlar, ehliyeti geri alınma tarihinden itibaren 1. yılı tamamladıktan sonra eğitime başvurabilirler’ denildi.

Açıklamada şu bilgiler verildi: ‘İzleme değerlendirme süresinin sonunda katılımcılar eğitim ekibi tarafından tekrar değerlendirmeye alınırlar. İzleme – değerlendirme bölümünde başarılı görülen sürücülere “Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitim Belgesi” verilir. Bu belgeyi alan sürücüler 2 yıllık gerialım süresinin sonunda ehliyetlerini alabilirler. Eğitim programına hangi sebeple olursa olsun kesintisiz devam edilmesi esastır.

Herhangi bir nedenle eğitim programından ilişiği kesilen sürücüler bir sonraki eğitim programına kayıtlarını yaptırmak şartıyla yeniden devam edebilirler.

Derslere alkolsüz gelmek esastır. Aksine durum belirlendiğinde sürücünün eğitimle ilgisi kesilir.”

By Südge

Bir Gazeteciden Daha Fazlası...!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kingroyal.org kingroyal meritking madridbet giriş kingroyal giriş meritkingadres.com madridbet href="https://www.yildizelinakliyat.com/sultangazi-evden-eve-nakliyat/" rel="dofollow">sultangazi evden eve nakliyat bayrampaşa evden eve nakliyat esenyurt evden eve nakliyat bagcilar evden eve nakliyat