Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü SÜDGE Eğitimi Başvuru ve İletişim.Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından verilmekte iken 2017 Aralıktan itibaren İl Sağlık Müdürlüğü SÜDGE Eğitimi Başvuru Yeri. Kahramanmaraş ‘da Alkolden Ehliyetine el konulanlara SÜDGE eğitimi nerede verilir? Kahramanmaraş Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi Başvuruları. Kahramanmaraş SÜDGE Eğitimi ne zaman verilir? Kahramanmaraş ‘da SÜDGE Eğitimi hangi tarihlerde verilir? Kahramanmaraş ‘da SÜDGE eğitimi Nerede verilir?

Kahramanmaraş Sağlık Müdürlüğü İletişim

Adres: Yörükselim Mah. Gazi Mustafa Kuşçu Cad. No:22 Onikişubat/Kahramanmaraş
Posta Kodu:46050
Tel : (0344) 223 74 28
Fax : (0344) 212 21 40 – 225 08 31
E-Posta: kahramanmaras@saglik.gov.tr

SÜDGE Eğitimi İçin Eski Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı Bilgi Alabilirsiniz.

Eski Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı İletişim

Adres: Yörükselim Mah. Gazi Mustafa Kuşçu Cad. No:22 Onikişubat/Kahramanmaraş
Tel : (0344) 223 74 28
Fax:  (0344) 212 21 40 – 225 08 31
E-Posta: kahramanmaras@saglik.gov.tr

Kahramanmaraş SÜDGE Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından verilmektedir. Kahramanmaraş ‘da sürücü davranışlarını geliştirme eğitimlerinin yürütülmesini sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren birimin iletişim bilgileri.

Adres: Yörükselim Mah. Gazi Mustafa Kuşçu Cad. No:22 Onikişubat/Kahramanmaraş
Tel:  (0344) 223 74 28

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 48/5 Maddesinin, 4785 sayılı Kanunla değişik 5.fıkrasına dayanılarak Sağlık Bakanlığınca hazırlanan ve 14.09.2004 tarih ve 25583 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Sürücü Davranışlarını Geliştirme Yönetmeliği” gereğince, 2(İki) kez alkollü olarak araç kullanmaktan dolayı hakkında işlem yapılan kişiler “Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi”’ne tabi tutulurlar.

SÜDGE sürücülerin ehliyetlerini geri almaları için katılması ve başarılı olarak tamamlaması zorunlu bir eğitimdir.

İlgili Kanun ve Yönetmelik gereği ehliyeti  2 yıllığına  geri alınanlar, ehliyeti geri alınma tarihinden itibaren 1. yılı tamamladıktan sonra eğitime başvurabilir.

 SÜDGE  eğitiminin amacı; alkolün vücuttaki etkisi ile alkollü araç kullanmanın risklerini öğrenmek ve farkına varmak. Alkollü iken araç kullanmama konusunda tutum ve davranış değişikliği kazandırmaktır

Eğitim toplam 3 aylık bir süreci kapsamaktadır. Programın ilk periyodu (eğitim bölümü); haftada 1 gün olmak şartı ile en az 4 haftada tamamlanır. Eğitim süresinin bitiminde yapılan sınav ve değerlendirme sonucunda başarılı olanlar bir  aylık izleme değerlendirme sürecine alınırlar. Bu eğitimde başarısız görülen sürücüler başvuruları halinde yeniden eğitime alınır.      

Eğitimin ilk haftası katılımcılar, psikolojik, fizik ve psikiyatrik muayene ve testlere tabi tutulurlar. Bu muayene sonucuna göre eğitime devam ederler. Muayenelerde yada eğitim sırasında katılımcılar tetkik ve belirleme amacıyla heyete sevk edilebilirler.

İzleme değerlendirme süresinin sonunda katılımcılar eğitim ekibi tarafından tekrar değerlendirmeye alınırlar.

İzleme – değerlendirme bölümünde başarılı görülen sürücülere “Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitim Belgesi” verilir. Bu belgeyi alan sürücüler 2 yıllık gerialım süresinin sonunda ehliyetlerini alabilirler.

Eğitim programına hangi sebeple olursa olsun kesintisiz devam edilmesi esastır. Herhangi bir nedenle eğitim programından ilişiği kesilen sürücüler bir sonraki eğitim programına kayıtlarını yaptırmak şartıyla yeniden devam edebilirler.

Derslere alkolsüz gelmek esastır. Aksine durum  belirlendiğinde sürücünün eğitimle ilgisi kesilir.

 İstenilen Belgeler

• Eğitim programına katılma isteğini belirten dilekçe

• Trafik zabıtası tarafından düzenlenen sürücü belgesi geri alma tutanağı,

• Nüfus cüzdanı fotokopisi,

• 4 adet fotoğraf.

• 2.860 TL (2022 yılı için) yatırdığını gösterir makbuz

.Tahlil (TAM KAN,ÜRE,KREATİNİN,SGPT,SGOT,T3,T4,TSH)

By Südge

Bir Gazeteciden Daha Fazlası...!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kingroyal.org kingroyal meritking madridbet giriş kingroyal giriş meritkingadres.com madridbet href="https://www.yildizelinakliyat.com/sultangazi-evden-eve-nakliyat/" rel="dofollow">sultangazi evden eve nakliyat bayrampaşa evden eve nakliyat esenyurt evden eve nakliyat bagcilar evden eve nakliyat