Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni Aile Destek paketi açıklandı. Hane içinden başvuru yapan bir kişiye 15.000 TL sosyal yardım bağlanıyor. Hane başına destek ödemesi şartları ve detaylar belli oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi hanelere sağladığı sosyal yardım ödemelerinin kapsamı her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Bakanlık Dar gelirli olan ihtiyaç sahibi olan bakıma ve yardıma muhtaç olan her bireye sosyal yardım fırsatı sunuyor. Aile Bakanlığı tarafından sağlanan yardım ve destek ödemelerini yeni bir destek daha eklendi. Son dakika açıklaması Az önce yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi hanelere 15.000 TL yardım sunacak. E-devlet ‘ten online ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından bizzat başvuru yapanlar yardım ödemesi almaya hak kazanacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının duyurusu Sabah saatlerinde geldi. Ekonomik kriz sürecinde vatandaşa maddi destek imkanı sunan aile Bakanlığı, 15.000 TL’ye Varan yeni sosyal yardım paketini duyurdu. Türkiye Aile Destek paketi uzarken aynı zamanda yardım miktarına da zam yapıldı. Peki başvuru şartları neler? Kimler aile Bakanlığından yardım ve destek alabilir? Aile Bakanlığı son dakika sosyal yardım imkânları ve merak edilen tüm detaylar haberimizde…

AİLE BAKANLIĞI HANE BAŞINA 15.000 TL DESTEK VERECEK

Türkiye Aile Destek paketi uzadı mı, Aile Destek paketi zamlandı mı gibi soruların yanıtı bakanlıktan verildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre hane başına 15.000 TL’ye Varan destek ödemesi sağlanacak. Aile Bakanlığı bu yardımı hane bazlı olarak yapacak yani hane İçinden bir kişinin başvuru yapması yeterli olacak.

15.000 TL’lik aile yardımı için başvuru işlemleri e-devlet üzerinden online yapılabileceği gibi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından da yapılabilecek. Aile Bakanlığından bu yardım ve destek ödemesini almak isteyenlerin T.C kimlik numarasına göre başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

TEK ŞARTLA BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Aile Bakanlığı, Aile Destek paketi yardımı için tek bir şart koşuyor. Hane içindeki kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması halinde aile yardımı ödemesi yapılabiliyor. A bu ödemeden faydalanmak isteyenlerin başvuru formunu doldurduktan sonra bakanlıktan onay verilmesini beklemeleri gerekiyor. Onay gelmesi durumunda ise ödemeler PTT üzerinden T.C kimlik kartı ile yapılıyor. PTT’ye başvuru yapan kişiler T.C kimlik kartını ibraz ederek 15.000 TL’ye Varan destek ödemesini alabiliyor.

ÖDEMELER 15 EYLÜL’DE BAŞLAYACAK

Aile Bakanlığı 15.000 TL Aile Destek paketi yardımı ödemeleri için tarihlerde belli oldu. Zamla Aile Destek paketi ödemeleri 15 Eylül 2023 tarihinden itibaren T.C kimlik numarasına göre başlayacak. TC kimlik numarası sonrası 0,2,4,6 ve 8 olan vatandaşlar ödemelerini farklı tarihlerde alacak.

Aile Bakanlığı’nın sosyal yardım fırsatları ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyenler Bakanlığın resmi internet sitesini ziyaret edebilir.

By Südge

Bir Gazeteciden Daha Fazlası...!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

içindekilere Bak
kingroyal.org kingroyal meritking madridbet giriş kingroyal giriş meritkingadres.com madridbet href="https://www.yildizelinakliyat.com/sultangazi-evden-eve-nakliyat/" rel="dofollow">sultangazi evden eve nakliyat bayrampaşa evden eve nakliyat esenyurt evden eve nakliyat bagcilar evden eve nakliyat